МБАЛ Централ Хоспитал - Модерна болница в Пловдив

Начало

МБАЛ Централ Хоспитал е модерна болница в Пловдив, създадена с цел - качествена профилактика, диагностика и лечение на множество заболявания.

Първоначално, болница Централ Онко Хоспитал е създадена като онкологична болница от водещи онколози в България. Прилага се стратегия за комплексна национална здравна политика против рака.

Днес, МБАЛ Централ Хоспитал е специализирана за лечение на онкологично, хематологично и неврологично болни, лечение на очни заболявания, амбулаторна и стационарна медицинска помощ, планова и спешна анестезиология, реанимация и интензивно лечение. В болницата има разкрити отделения по онкология, неврология, хематология, очни болестихирургия, урология, ОАИЛфизиотерапия и рехабилитация, вътрешни болести (нефрология, кардиология и ревматология), педиатрия (детски болести).

МБАЛ Централ Хоспитал има договор с НЗОК
и провежда лечение по клинични пътеки за здравно осигурените лица. На територията на онкологичната клиника има изградени дневен стационар за провеждане на химиотерапевтични процедури и отделение по палиативни грижи.

Отделение по Медицинска онкология в Онкоболница Централ Хоспитал

Онкология

Отделение по Урология в МБАЛ Централ Хоспитал

Урология

Отделение Очни болести и очна хирургия в МБАЛ Централ Хоспитал

Очни болести

Хирургично отделение в МБАЛ Централ Хоспитал

Хирургия

Отделение по Физиотерапия и Рехабилитация в МБАЛ Централ Хоспитал

Физиотерапия и рехабилитация

Отделение по Неврология - МБАЛ Централ Хоспитал

Неврология

Последни новини

Окт2018 364
Обявени са местата за специализанти по Медицинска онкология и Урология

Обявени са местата за специализанти по Медицинска онкология и Урология в МБАЛ Централ Хоспитал
Окт2018 1088

Д-р Иво Мильотев: Есента скова гърбовете и кръстовете

"Есента скова гърбовете и кръстовете, изпраща всеки ден десетина на лечение в болницата" - споделя д-р Иво Мильотев, началник на отделението по неврология в ...
Юли2018 1297

При избора на слънчеви очила големината има значение, а не цената

Д-р Димитриос Власиадис, началник очно отделение във верига болници Медлайн - Централ Хоспитал: - ПРИ ИЗБОРА НА СЛЪНЧЕВИ ОЧИЛА ГОЛЕМИНАТА ИМА ЗНАЧЕНИЕ, А НЕ ЦЕНАТА!

НЗОК

Фото галерия

Централ Онко Хоспитал

Обществени поръчки

Профил на купувача

Централ Хоспитал е водещо онкологично лечебно заведение в областта на профилактиката, диагностиката и комплексното лечение на онкологично болните със злокачествени новообразувания, научен и научно-приложен център в областта на експерименталната онкология.

Болницата е обзаведена и оборудвана с най-съвременната медицинска техника и апаратура. Central Hospital разполага с леглова база от над 300 легла, разпределени в луксозни стаи, функционално модерно обзаведени и със самостоятелни санитарни възли.

Освен множеството отделения, в МБАЛ Централ Хоспитал има и Микробиологична лаборатория - микробиология, където се извършват специализирани лабораторни изследвания, регистриране и управление на микробната резистентност. Контролът на резистентността включва фокусиран мониторинг на епидемии и превантивни мерки за цялата болница и отделенията.